הסרת כתמים מספות

House cleaning
תוכן עניינים

הסרת כתמים משטיחים ספות וריפודים

מאת גל אור

 צרור עצות שימושיות לניקוי והסרת כתמים משטיחים, ספות וריפודים


רוצים לעזור לשטיח, לספה או לריפוד לשמר את יופיים לאורך זמן? 
הקפידו על ניקיונם בתדירות קבועה. העניקו תשומת לב במיוחד לניקוי אזורים בהם התנועה מוגברת. הזנחת ניקוי מקצועי תקופתי או חוסר תחזוקה שוטפת על בסיס קבוע של השטיח, הספה או הריפוד עלולים לקצר את אורח חייהם באופן משמעותי לגרום לאורח חייהם להתקצר משמעותית.


רוצים למנוע מלכלוך להיכנס לביתכם? 
מחצלות בכניסה לבית יכולות לעזור מאוד במניעת כניסת כמות משמעותית של אבק, חול ואדמה להיכנס לביתכם. עם זאת, רצוי לנקות את המחצלות עצמן מדי פעם על מנת למנוע מהן להפוך למקור לכלוך וזיהום. הדבר נכון במיוחד בעונת החורף.


רוצים למנוע מסיבי השטיח להתעקם? חשוב מדי פעם להזיז רהיטים כבדים על מנת שסיבי השטיח לא יתעקמו או ישברו. כמו כן מומלץ למקם תחתיות תחת רהיטים כבדים כגון ספות, שולחן אוכל וכדומה. תחתיות אלו חשובות במיוחד לאחר ניקוי שטיחים או ספות כיוון שצבע מעמודי הספה עלול להתמזג אל תוך השטיח, וכתוצאה מכך לשנות לצמיתות את צבע השטיח ולהשאיר כתמי צבע. יש לזכור לאפשר ייבוש מוחלט של השטיח לפני החזרת הרהיטים.

רוצים למנוע מהשטיח לדהות? 
הימנעו מאור שמש ישיר – הגנו על השטיח או הספות מאור שמש ישיר באמצעות תריסים, וילונות או סוככים.

 טיפים לניקוי עצמי של כתמים מהשטיחיםוהספות שלכם:

  • במקרה שנשפך לכם נוזל כלשהו על השטיח, הספה או הריפוד – קודם כל יש לספוג את הנוזל מהר ככל האפשר. היעזרו במטלית נקייה ומעט לחה ולאחר מכן המשיכו לייבש את המקום בעזרת מטלית יבשה.
  • במקרה של כתמי חמאה, שמן בישול, צבעי עיפרון, קרם ידיים, מסקרה, משחת נעלים וכדומה – עליכם להשתמש בחומר ניקוי עדין מהול במעט מים על אזור הכתם, ואז לשפשף בעדינות באזור הכתם בעזרת מטלית ניקוי לחה. חשוב לספוג בחזרה את סבון חומר הניקוי, ולאחר מכן יש לייבש את האזור בעזרת מטלית יבשה. במידת הצורך, אפשר להשתמש בפן בעוצמה נמוכה.
  •  כתמי קטשופ, דם, שוקולד, בוץ, ביצים, גלידה, מיונז, חלב או רוטב סויה – התחילו לנקות בעזרת חומר ניקוי עדין. ספגו ככל האפשר את המוצר מהספה או מהשטיח. לאחר מכן יש לנקות עם אמוניה באזור הכתם. אם יש צורך, אפשר לחזור על התהליך עם חומר ניקוי עדין. נגבו בעדינות בעזרת מטלית ספוגה במים, ולאחר מכן במטלית יבשה. אפשר להיעזר בפן בעוצמה נמוכה על מנת לזרז את תהליך ייבוש השטיח או הספה.
  • ממתקים, קפה, מיצי פירות, משקאות מעורבים, משקאות קלים או יין –  נקו תחילה בעזרת חומר ניקוי עדין. יש לספוג כמות רבה ככל האפשר של הנוזל. מרחו כמות קטנה של חומץ ונקו באזור הכתם שוב. אפשר לחזור על התהליך עם חומר ניקוי עדין. נגבו בעדינות בעזרת מטלית ספוגה במים, ולאחר מכן במטלית יבשה. אפשר להיעזר בפן בעוצמה נמוכה לזרז את תהליך ייבוש השטיח או הספה.

ניסיתם לנקות את הכתם מהספה או מהשטיח ולא הצלחתם? שירותי מומחה יעזרו לכם!

במידה ונעזרתם בעצות שלנו ועדיין לא הצלחתם להפטר מהכתם שעל הספר או הריפוד, מומלץ לגייס את חברת גל אור המומחים לניקוי שטיחים, ספות וריפודים . יש לציין שככל שתקדימו להזמין את המומחה לניקוי כתמים, וככל שהניקוי המקצועי קרוב יותר להיווצרותו של הכתם – כך יגבר הסיכוי להסרתו.

השטיח או הספה ניזוקו עקב הצפה? חייבים לקרוא למומחה לניקיון שטיחים וספות!
נזקי מים בשטיחים או בספות הם בעיה הדורשת טיפול מהיר ומקצועי. אך עם זאת ישנם מספר דברים שעליכם לעשות במיידית:

1.      במקרה של הצפה, דבר ראשון יש לנתק את החשמל באותו האזור.

2.      אין להשתמש במכשירי ואקום ביתיים רגילים, כמו למשל שואב אבק.

3.      הרחיקו רהיטים מהאזור המוצף על מנת למנוע נזק לריהוט והעברת צבע מהריהוט אל השטיח.

4.      הסירו מים ככל האפשר מהשטיח או מהספה באמצעות ספיגה, גריפה או שאיבה אם יש לכם בנמצא שואב מים.

5.      וילונות הנוגעים בשטיח יש להרים מעל השטיחים או קו המים.

6.      צרו קשר עם חברת ניקוי ספות ושטיחים המתמחה בהצפות הסרת נזקי מים ונטרול ריחות רעים, 

גל אור ניקוי שטיחים ספות וריפודים  http://www.gal-ore.co.il/   03-6044-066

גל אור הינה חברה מיומנת ומקצועית בתחום הניקיון, המציעה שירותי ניקוי מיוחדים ואיכותיים ללקוחות פרטיים ועסקיים: לקוחותיה של גל אור נהנים מהשירות היעיל והאדיב, מאיכות עבודת הניקיון המוקפדת – תוך דאגה מתמדת לשמירה על איכות השטיחים והריפודים ואורך חייהם – וכן מהמחירים התחרותיים של שירותי העסק.

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים.

צוות פינוי דירות
נכתב ע"י צוות פינוי דירות
אנו מקווים שנהניתם מהמאמר וגם שקיבלתם את התשובה שחיפשתם. אנו עושים כל מאמץ לתת לכם את התוכן הטוב ביותר, אם תמצאו טעות נשמח שצרו איתנו קשר בנושא.
מאמרים נוספים בקטגורית ניקיון הבית
תכולות דירה
מי קונה תכולות דירה?

פינוי תכולת דירה עשויה להתקיים בכמה וכמה סיטואציות. זה יכול להיות פינוי דירה לקראת מעבר, זה יכול להיות פינוי של דירת ירושה. זה גם יכול

קרא עוד »